Kitap Önerisi

Ayakkabılarını daima açık tut: pilot uçak yolcuları için “hayatta kalma ipucu” veriyor

0

Deneyimli pilotlar ve uçuş görevlileri, “Daily sabah” gazetesinde, gemideki yolcuların işler ısındığında nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi alışverişinde bulundular. Ve kabul ettiler: ayakkabılarını kim tutarsa ​​kendisi ve başkaları bir iyilik yapar.

Uçağa bindiğinizde kendinizi rahatlatabilirsiniz. Böyle bir uçuş uzun sürebilir. Bu yüzden ayakkabılarınızı çıkarın ve – kimse fark etmezse – bacaklarınızı gevşetin. Yani rahat mantık. Ancak, uçuş uzmanları sadece başlarını sallayabilir.

Hayatta kalma ipuçları üzerine bir kitap yazan Ben Sherwood’a göre, tüm kazaların yüzde 80’i kalkıştan sonraki ilk üç dakika içinde ya da inişten sekiz dakika önce meydana geliyor. Acil bir durumda, bu nedenle, hem yolcular hem de araç personeli bir tahliye yapmak zorundadır. Bu yüzden ayakkabılarını giymek iyi.

Bu nedenle, uçakta kahve içmemelisiniz
Bu yüzden uçakta kahve içmemelisin – medya
Bir hostes ayrıca kalkış ve inişin bir uçuşun en tehlikeli aşamaları olduğunu söylüyor. Başkalarının yürümesini engelleyen veya hatta koridoru bloke eden ayakkabılar tahliyeyi daha zor hale getirebilir.
Tanınmış bir havayolu şirketi için çalışan bir pilot, doğru ayakkabılara bakarak, neredeyse hiç kimsenin yanma veya kirli bir uçaktan inip parmak arası terlik giymek istemeyeceğini söyledi.

Gerçek şeye ek olarak, vuruşlarınız olmadan yapmamanız için başka bir neden daha var ve bu neredeyse banal. Bir uçuş görevlisi şunları söyledi: “Lütfen asla ayakkabısız bir tuvalete girmeyin. On vakanın dokuzunda yerdeki sıvının su olmadığından emin olabilirim. ”Tuvalet kabinleri ancak uçuştan sonra temizlenecekti. Gerçekten o kadar korkusuz mu? Geriye sadece iyi bir uçuş diliyoruz. Ayakkabı ile.

J.M. Coetzee’nin İsa Dünyayı Don Kişot’un yaptığı gibi görüyor

Previous article

SEN SOĞUMA YÜREĞİM

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir