Makale

BİZ KADINLAR MAKYAJI SEVERİZ PEKİ YA HANGİ ÜRÜNLER DOĞAAL?

Günümüzde makyaj malzemelerinin içeriğinde kimyasal maddelerin bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir. Önemli olan detaylı bir makyaj yapmadan ışıltılı ve doğal görünümlü olmaktadır. Kadınların vazgeçemediği birkaç makyaj malzemesi bulunmaktadır. Bunlar sürüldüğünde doğallıkla beraber güzelliğiniz daha fark edebilecek şekilde belirginleşecektir. Bir liste yaptık ve tüm makyaj sever kadınların günlük vazgeçmediği ürünleri bir araya getirerek bir liste oluşturduk.

1)BB KREM

Yoğun fondöten ve kapatıcı devri bitti. Son zamanlarda güzellik doğallıkla aynı cümlede kullanıldığı için makyaj parçaları tercihlerinde de en doğalı tercih ediliri. BB KREM bu parçalarının en başında gelip hem güneş koruyucusu olup, güneş ışınlarından korunmanızı sağlar. Ayrıca sizlere pürüzsüz bir şekilde doğal bir görünümde verir. Kişilerin kendi ten renklerine göre numaralandırılması bu kremleri tercih etmelerini sağlar.

    2)FAR

Far yoğun olmayacak şekilde yapıldığında hafif bir şeffaflık verilerek kişilerin yüzüne aydınlatmaktadır. En çok beyazın tonlarında kullanılan açık şeker pembe farlarda günlük kullanımlarında tercih edilmektedir. Kendi tonlarınızı bularak doğal bir var kullanımı elde edebilirsiniz.

3) SÜRME

Sürme geleneği yüzyıllardır var olan ve bir makyaj olmadan önce insanların göz sağlığı için kullandıkları bir malzeme olmaktadır. Normal sağlık şekilde üretilen sürmeler göze iyi gelebilecek cinsten olmaktadır. Sürme kimi gözleri daha büyük kimi gözleri de daha küçük gösterme gibi özelliği vardır. Göz kapağının üzerine sürüldüğünde de farklı bir hava kattığı görülür. Özellikle göz kapaklarını kaldırarak sürülmesi gözlerin daha büyük görülmesini sağlar. Renk seçimleri de gündüze ve gece kullanımlarına uygun bir şekilde doğal bir görünüm kazanılmasını sağlar. Daha çok kadınların tercih ettiği fakat eski dönemlere ait tarihi metinlerde de erkeklerin çok fazla kullandığı makyaj malzemelerinden biri olmaktadır.

4)RİMEL

Rimel tüm kadınların vazgeçilmez ve farklı bir güzellik kattığı makyaj malzemesi olmaktadır. Kirpiklere değdiğinde adeta gözleri daha belirginleştiren ve günlük hayatta herkesin kullanabileceği doğal bir makyaj malzemesi tercihlerinden biri olmaktadır. Hiçbir makyaj yapılmadan sadece rimel ile bile insanların görünümleri bambaşka boyut alarak güzel ve doğal görünümlerine kavuşabilirler.

   5)RUJ

Ruj renkleri ile beraber doğal bir şekilde üretilen en çok tercih edilen makyaj malzemelerinden biri olmaktadır. İnsanın yüzüne renk katarak sadece bir noktaya odaklanmalarını sağlayacak makyaj malzemelerinden biri olmaktadır. Kadınların en çok sevdiği ve hiçbir zaman vazgeçemeyecekleri bir malzeme olmaktadır. Her anlamda yanında taşıdıkları doğal ve şeffaf olanları da günlük kullanımlarda tercih edilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: