Film ve Dizi

Dizi Tarihinin En Sevimsiz 6 Karakteri

Dizi sektörü günden güne gelişirken, anlatılan hikayelerdeki karakterlere kimi zaman çok bağlanıyor, kimi zaman da ölesiye nefret ediyoruz. Harika oyunculuklar sergilemelerine rağmen pek çok oyuncu, rolün etkisi nedeniyle kötü yorumlara da maruz kalabiliyor. Yine de, bu kadar nefreti kazanmak için güçlü bir rol kabiliyetine de ihtiyaç olduğunu unutmamak gerek.

Biz de sizler için dizi tarihinden en sevimsiz, en sevilmeyen ve en fesat 6 karakteri listeledik. Bakalım aralarında hangisi sizin favoriniz?

1- Joffrey Baratheon (Game of Thrones)

Şüphesiz, gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında sayılan Game of Thrones’in şeytani kralı Joffrey Baratheon listemizde ilk sırada yer alıyor. Sapkın düşüncelerinin yanında aptalca kararları nedeniyle dizi izleyicisinin nefretini kazanan bu karakter öldürüldüğünde, tüm dünyada büyük bir coşku meydana gelmişti.

2- Jack Shephard (Lost)

Listemizin ikinci sırasında ise bir diğer efsanevi dizi olan Lost’un doktoru Jack Shephard bulunuyor. Önceleri herkesin favori karakteri olan doktorumuz, ilerleyen sezonlardan kendisinden olabildiğince soğuttu. Son sezonlara doğu aldığı kararlar ve histerik davranışları ile önemli tek özelliği olan liderlik vasfını sorguladığımız Jack, gözümüzden iyice düştü.

3- Skyler White (Breaking Bad)

Skyler White, tüm dünyanın katıldığı bir oylama yapılsa; dizi tarihi içinde gelmiş geçmiş en sevilmeyen karakter olarak birinciliğe oynayabilir. Breaking Bad gibi sağlam bir izleyici kitlesine sahip olan dizide, en çok hakaret işiten ve nefret edilen karakter olmak da yadsınamaz bir başarı.

4- Eyşan (Ezel)

Türk dizilerine yer vermeyeceğimizi düşündüyseniz, yanıldınız. Kendine has tarzı ve etkileyici hikayeleriyle sıyrılan dizilerimiz içinde sevimsiz bulunan ve neredeyse hep, hakaretler eşliğinde anılan bir isim var: Eyşan. Her ihanetin sevgiyle başladığını herkese kanıtlayan bu karakter, içimizdeki nefret tomurcuklarını yeşertmişti.

5- Beşir (Aşk-ı Memnu)

Hep fesatlık, ihanet ya da hırstan dolayı nefret ettiğimiz karakterlerden bahsettik. Peki ya, Beşir? Beşir’i sevmeme nedenimiz ise çok farklı. Kimimiz şapşallığına dayanamadık, kimimiz akılsızlığına tahammül edemedik. Bir taraftan da üzüldük haline ama sevemedik de seni Beşir.

6- Ferhunde (Yaprak Dökümü)

Kaynanaların korkulu rüyası haline gelen Ferhunde Gelin, Yaprak Dökümü dizisinin birbirinden itici karakterlerinden sadece biri. Türk romanları içinde en iyilerinden biri olan ve muhteşem bir toplum eleştirisi yapan bu eserin her bir karakterini ayrı ayrı incelemek gerekebilir. Ama sevimsizlik denince ilk akla, nedense hemen Ferhunde gelir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: