Makale

EVDEKİ SEVİMLİ DOSTLARIMIZ

Hayvan sevgisi çok farklı bir duygu olup, herkesin kabulleneceği bir duygu olmamaktadır. Hayvan severler ve sahipleri bunun nasıl bir duygu olduğunun derinden bilerek, kendi besledikleri hayvanlara da bu hassasiyeti gösterirler. Tıpkı insan gibi haklarının ve duygularının olduğunu savunurlar. Onlarında birer canlı olması nedeniyle bir duygusu olduğu da bunun kanıtı olmaktadır. Biraz şefkat ve biraz sevgiyle tüm hayvanları ev ortamlarından evcilleştirme işlemi tamamlanmaktadır. Gelin evcilleştirecek hayvanların listesini yapalım. Hayvanları doğal ortamlarından ayırmadan uyum içerisinde yaşayabileceğiz bazı hayvanları listelik bu sayede sizde bir canı evlat edinebilir, çocuklarınıza hayvan sevgisi aşılayabilir veya bir canlıya yuva olabilirsiniz. Şempanze  ve küçük maymun türleri gibi ev yaşamına uygun olmayan canlıları tercih etmeyerek onlara zarar vermeyebilirsiniz.

1)KÖPEK

Köpek evde en çok tercih edilen hayvan türlerinden biridir. Dostluğu ve her anından yanında oluşu insana hiçbir zaman yalnızlık hissettirmeyecek cinsten olmaktadır. Özellikle insanların duygularına kısa sürede cevaplar vererek benimserler. Her şeyi anlar ve tedbirli bir şekilde sahibini korumaktadır. Köpekler her ortamda yaşarlar. Özellikle sevgiyle bakılan ortamlarda daha hareketli ve daha dost bir şekilde evcilleşme oranları yüksek olmaktadır. Köpekler sahiplerini benimsedikleri andan itibaren bir bütün olmayı kabul ederler. Hiçbir zaman bir ihanet veya ayrılış olmadan sahiplerini kabullenirler. Bu sebeple sadık dost adını almıştır.

2)KEDİ

Kedi, köpekten sonra evde beslenilen hayvanlardan biridir. Özellikle pamuk gibi oluşu ve minnoş olması sahiplerinin daha da dikkatini çekmektedir. Sıcacık ortama daha fazla sevgi katmak isteyenler için çok rahatlatıcı bir ev hayvanı olmaktadır. Belli kuralları sürekli tekrar ettikten sonra tıpkı insan gibi olumlu geri dönüşler vermektedirler. Kedilerin cinsleri ile beraber bazı soylu ırklar daha güzel bir görünümle sahiplerinin ilgisini çeker.

3)HAMSTER

Hamster, aslında fare olarak bilinen bir hayvan türü olup, bunu daha sonra ev ortamında daha düzgün bir şekilde yaşama ortamı sağlanmıştır. Belli bir kafesin içinde oyun alanları ile beraber Hamster sevenlerin beğenisini kazanmaktadır.

4)KUŞ

Kuş, küçük çocukların ve yetişkinlerin tercih ettikleri evcil hayvanlardan biridir. Özgürlüğü temsil ettiği için insana ait bir hapis alanı yaratır. Ev ortamında uçarak daha serbest olmaları sağlanır. Kendi türleri arasında hem renk hem de gen farkı bulunan kuşlar mevcut olmaktadır. Özellikle konuşan ve öten kuşlar olmak üzere farklılık göstermektedir.

5)BALIK

Büyük veya küçük fanus içinde isteğe bağlı alınan balık türleri evcil hayvan severlerin diğer odak noktasıdır. Evinize kocaman bir fanus yaptırarak balık türlerinin her çeşidini evinizde görmek çok kolay olmaktadır. Renkli ve farklı balık türlerinin bir arada bulunduğu evcilleştirilmiş balıklar insanların hem huzur bulmasını hem de rahatlatıcı bir ortam yaratmasını sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: