Goy Goy

Karantina Döneminde Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler

Salgın nedeniyle son günlerde yeniden gündeme gelen kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasakları,  yeniden evlerimize dönmemizi sağladı. Durum böyleyken evde daha fazla vakit geçirmeye ve kaliteli zaman geçirmenin yollarını aramaya başladık.

Tüm dünyanın aynı kaderi paylaştığı bu zor günlerde; hem stres dengesini koruyabilmek, hem de evde geçirilen zamanları verimli hale getirebilmek için yapabileceğiniz aktivite önerilerini hazırladık.

Dengeli ve Sağlıklı Beslenmeye Özen Gösterin.

Evde kalınan süre boyunca, sadece salgının neden olduğu tehdite karşı koruma sağlamanın yanında, daha sağlıklı ve mutlu bir hayat için dengeli bir beslenme düzeni kurabilirsiniz. Sabah işe gitmek için aceleyle yediğiniz atıştırmalıklar yerine güzel bir kahvaltı sofrası kurarak başlayabilirsiniz.

Evde Spor Yapmanın Yollarını Arayın.

Evde olduğunuz için spordan uzak kalacağınızı düşünüyorsanız, çok büyük bir yanılgıya kapılmışsınız demektir. Evdeyken de hareket halinde olmak ve düzenli bir spor bilinci oluşturmak zor değil. Her gün ayıracağınız 15 dakikalık egzersizler bile daha dinç hissetmenizi sağlayacaktır.

Boş Vakitlerinizde Sevdiğiniz İşlere Odaklanın.

Salgın nedeniyle evde vakit geçirmek, sizin için büyük bir fırsat olabilir. Bu dönemde, uzun zamandır ertelediğiniz hobilerinize dönüş yapabilirsiniz. Bu kış çocuklarınızı ısıtacak güzel bir kazak örebilir, heveslenip aldığınız boş tuvale harika bir resim yapabilir ya da yarım kalan puzzle için sonunda zaman yaratabilirsiniz. Tüm bunların yanında bol bol film izleyerek, izlenmesi gereken filmler listenizi kısaltabilirsiniz. Aynı zamanda, müzik listenizi düzenlemek için de daha uygun bir zaman bulamayabilirsiniz.

Ev Temizliğini Eğlenceli Hale Getirin.

Hijyen, şu an için en çok dikkat etmemiz gereken önceliklerden biri. Bu nedenle, evinizi sık sık ve düzenli olarak temizlemeniz gerekiyor. Ancak temizlik, pek çok insan için en keyifli aktivite değil. Peki, bunu eğlenceli hale getirme şansımız yok mu? Elbette var. En sevdiğiniz şarkı eşliğinde yerleri silmek, sandığınızdan daha kısa sürecek ve size harika hissettirecek.

Eşyaları Yeniden Düzenleyin.

Evi temizlemek yanında yeni bir düzenleme ile de bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Uzun zamandır evde kalmak, sıkıcı ve tekdüze bir hale dönebilir. Bu monotonluğu kırmak için evde ufak tefek değişikliklere gidebilirsiniz. Sadece bir kanepenin yerini değiştirmek ya da eski dolabınızı boyamak bile ortamın atmosferini değiştirecektir. Ayrıca, sürekli atmayı ertelediğiniz eşyaları ayıklayıp elden çıkarmak için vakit ayırabilirsiniz. Eğer eşyalarınız arasında hiç kullanmadığınız ve iyi durumda olanlar varsa, online platformlar üzerinden satışını yapabilir; evde kaldığınız süre boyunca farklı bir şekilde, ek gelir elde etme şansı da yakalayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: