Kitap Önerisi

KİTAPLIĞIMDAN SİZLER İÇİN 5 ESER

Kış aylarının gelmesi ile birlikte evlerde vakit geçirme süremiz artık artı. Özellikle pandemiden dolayı birçok sosyal etkinlik imkanı azalmışken kitap okumanın zamanı değil mi? Ne okusam diye düşünenlere son dönemlerin en popüler kitapları sizin için derledik. Bu kitaplar okuyanın hafızasında iz bırakan, etkisinden uzun süre kurtulamayacağınız kitaplar.

 

Kıyamet U-İşaret 1( Deniz Eren)

Deniz Eren’in altı kitaptan oluşan serisinin ilk kitabi olan Kıyamet U-İşaret, tasavvuf edebiyatını farklı bir bakış açısıyla ele almıştır. Akıcı anlatımı ve dili ile bir solukta bitireceğiniz bir kitap. İnsan arayışını ve yolcuğunu anlatırken neyi nasıl aramamız gerektiğini aradıklarımızın ne kadar yakın olduğunu anlatır. Görev olarak yapılan birçok şeyin asıl amacını, nedenlerini, faydalarını anlatan bir kitaptır. Okurken sıkılmayacağınız gibi hayata yeni şeyler katacaksınız.

O Yıldızın Altında( Jojo Moyes)

‘’Senden Önce Ben’’ kitabinin yazarından efsane bir kitap. Adı her ne kadar aşk romanını yansıtsa da sıkışmış ve tutsak kalmış bir kadının hayatını ele alan bir kitap.  1930’lu yıllarda Amerika’da yaşanan gerçek bir olayı anlatan bir hikâye. Okurken kendi hapishanenizi düşüneceksiniz.

Aile yaşamının sıkı yönetiminden bunalmış bir kız, karşısına yakışıklı bir Amerikan genci çıkar. Rüya gibi bir evlilik yaptığını zannederken sıkıcı bir koca ve baskıcı bir kayınpeder ile yaşarken bulur kendini. Bir hapishaneden diğerine kendini tutsak eden kadına yeni bir kapı açılır. Tesadüfen heybelerde kitap kampanyasına dahil olur. Heybelerinde kitaplar olan altı kadın dağ, tepe gezerek kitap dağıtmaya başlar. İşte o zaman bu hikaye başlar.

Camdaki Kız( Gülseren Budayıcıoğlu)

Gülseren Budayıcıoğlu’nun danışanları ile arasında geçen deneyimleri ele alan kitapta zenginlik içerisinde yaşayan Nalan’ın mutsuzluğunu ele alır. Çocukluk travmalarının nasıl hayatta etkilediğini, kader motifinin nasıl hayatımıza işlediğini ele alır. Son zamanlarda Budayıcıoğlu’ un birçok gibi diziye uyarlamış ve izleyicileri tarafından tam not almıştır.

Aynalı Tılsımlar Dükkânı(Melda Kamhi Kosif)

Geçmişini affetmeyen kimse başarıya ulaşamaz. Başarılı olsa dahi mutlu olmaz. Hayatın akışını ve kaderinizi değiştirmek ister misiniz? O zaman kendiniz ile barışın ve kaderinize hapis olmayın.  Tesadüfen bile karşılaşması mümkün olmayan 5 kişi Balata bir mum dükkanında karşılaşırlar. Aynalı Tılsım Dükkânı içerisinde küçücük dükkâna sığmayacak olaylar meydana gelir.

 

Uzaydaki Çatlak (Philip K. Dick)

Aşırı nüfus artışı yüzünden uyutulan milyonlarca insan. İnsan yoğunluğu içerisinde artan ırkçılık. Geleceğe hoş geldiniz. Bu sefil dünyada Amerika Birleşik Devletleri uzayda paralel evrene açılan bir çatlak keşfeder. Ve siyahi başka buraya uyutulan insanları göndermeyi planlar. Bu dünya artan nüfus patlamasına çözüm olacak mıdır? Yoksa başka felaketlerimi meydana getirecektir. Beklenmedik sonlu bir kitap.

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: