Kitap Önerisi

Kuş Olarak Geri Dönen Ölü Bir Büyükanneden Yaşam Önerileri

0

“Parakeet” in kahramanı Marie-Helene Bertino’nun yeni romanı, sevmediği bir erkekle evlenmesinden bir hafta sonra, ölü büyükannesi onu alay etmek için geri dönen 36 yaşındaki bir kadın. wisecracking kuş. Kuş büyükannesi anlatıcımıza bir görev verir: Long Island otelini “dekomprese” kampa bıraktığı yerden ayrılmak ve düğün yıllarında aşırı dozdan beri yabancılaştığı seçkin bir eroin bağımlısı ve ünlü oyun yazarı kardeşi bulmak önce.

Sonra kuş, düğün elbisesinin her yerinde dışkılar.

“Cumartesi günü,” isimsiz anlatıcı, “Evli yaşamın eşiğine adım atan elbiseli bir kadın olacağım. Gelin. Sonunda ailemi geride bırakacağım. ” Hafta boyunca, halüsinasyonlar ve vücut takası ve birçok kuş metaforu ile dolu yarı berrak bir rüya durumunda yanlış maceralar arasında sürüklenen, muhteşem bir şekilde yanlış olduğu kanıtlandı.

Önce işe gider; “yakası asla kravatının arkasına tamamen katlanmamış bir yaralanma avukatı” için kurbanların vaka tarihlerini yazmak onun görevidir. Kendisini felaketli bir sakatlıktan kurtuldu, bu da onu mümkün olan her anlamda kötü iz bıraktı ve saldırının açıklaması kitabın en viseral, bağırsak anahtarlama sahnelerinden biri.

Daha sonra Manhattan’da, ona şerefsiz bir narsisist olan şeref mektubu Rose ile tanışır. Zaten tasvir ettiğim toksik bir kadın arkadaşlıktaki minik zulümlerin en acımasız renderlarından biridir.

Kitap Önerisi

Previous article

J.M. Coetzee’nin İsa Dünyayı Don Kişot’un yaptığı gibi görüyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir