Makale

MODANIN VAZGEÇİLMEZ KIYAFETLERİ

Günümüzde moda çok farklı şekilde algılanmaya başlanmış ve absürt şekilde insanların üzerinde psikolojik bir seçim haline dönüşmüştür. Belli bir markanın mevsimsel olarak çıkardığı parçalar isim olduğu için moda uğruna yanlış seçimler yapılmasına neden oluyor. Oysa modanın insana kendine yakışmasını kimsenin kavradığı düşünülmüyor. Bu yüzden insanlar moda uğruna mevsimsel olarak meydana getirilen parçaları yakışsa da kendine buna inandırarak üzerinde durmasına izin veriyor. Şimdi modası geçmeyen ve her parçanın üzerine veya altına giyebilecek kıyafetleri sizler için araştırdık.

1)BEYAZ GÖMLEK

Kadın veya erkek olmak üzere beyaz gömlek modası hiçbir zaman geçmez. Çünkü rengi ve tipi bellidir. Her bedenden insanın üzerine yakışacak temiz ve sade bir görünüm katmaktadır. Beyaz gömleğin oturtmalı ve düz olanları, spor veya klasik bir altlığın üzerine giymenizi belirlemektedir. Bunun gibi bilindik bir takım parçaların hiçbir zaman modası geçmeden ve yüzyıllardır devam edebilecek bir parça olduğu süregelmiştir. Özellikle klasik olsun ve yaz aylarında ferahlığı temsil eden bir parça olmaktadır.

2)KOT PANTOLON

Kot pantolon ve blue Jean olarak adlandırılan bu parça artık bazı hareket katılarak klasik bir şekilde de modaya uydurulmaya başlatılmıştır. Özellikle ofis ortamlarında ince bir detay kot pantolonu şık ve klasik bir şekilde modaya uydurmak için önemli gelişmedir. Rahatlığı sevenlerin vazgeçilmezleri arasında olan kot pantolon siyah renkleri ile de klasik bir şekilde tasarımı elde etmenize yaramaktadır. Herkesin kendi zevklerine göre spor veya klasik şekilde tasarlanan ve modası geçmeyen markalar arasında yer alır. Marka önemli olmayıp farklı renklerinin de her daim her kıyafetin altına yakışacak cinsten olduğu gözle görülür şekilde kanıtlanmış ve beğenilmiştir. Moda dünyasının vazgeçilmez parçaları arasında kot pantolon her zaman ön sırlarda yerini alır.

3)DERİ CEKET

Kadın ve erkeği son derece farklı gösteren ve giydiğinde bambaşka bir görünüme sokan moda parçalarından biri de deri ceket olmaktadır. Nitelikli ve en kalitesini seçtiğinizde mevsimsel olarak sürekli giyebileceğiniz parçalardan biri olmaktadır. Giyinildiğinde hem klasik parçaların üzerine hem de spor parçalarla son derece gösterişli bir hale dönüşülmesini sağlar.

4)TRENÇKOT

Trençkot daha çok kadınların tercih ettiği, son zamanlarda ise kapılı kadınlarında kıyafetleri üzerinde farklı desenlerle moda yarattığı bir parça olmaktadır. Yıllardır hiçbir dönem modası geçmeden farklı şekilde tasarlanan kıyafetlerden bir tanesi olmaktadır. Kendi giyim zevkinize göre kısa ve uzun boyutlarda trençkotlar mevsim geçişlerinden kurtarıcı moda parçalarından biri olmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: