Makale

SÜRDÜREBİLİRLİĞE YENİ BİR BAKIŞ AÇISI

Günümüzde sürdürebilirliğe ilgi büyük artışa geçti. Sürdürebilirlik denince akla geri dönüşüm ve doğa ile dost ürünler gelmektedir. Bu sürdürebilirlik bambaşka. Günümüzde sürekli olarak gerek kıyafet modası gerek ise ev dekorasyonları değişmektedir. Bununla birlikte teknolojinin gelişmesi teknolojik ürünlerinde sık sık değişmesi anlamına gelir. Bundan dolayı evimizde yığınla biriken eşyalarınızı değerlendirmek isteyebilirsiniz.  Eşyaları biriktirmeyi sevebilirsiniz fakat evde her eşya yer israfı aynı zamanda toz kaynağıdır. Ayrıca kullanmadığınız ya da şuan işinizi görmeyen eşyaları elden çıkartarak hem ihtiyacı olan birine yardımda bulunmuş hem de para kazanmış olabilirsiniz. Özellikle günümüzde ikinci el eşya pazarı oldukça genişledi.  İnternetten satabileceğiniz çeşitli eşya gruplarını listeledik.

 Kitaplar

Herkes evinde büyük ve çeşitli kitapları bulunduğu kütüphane ister. Tabi kütüphanenizi genişletmekte sizin elinizde. Malum günümüzde kitap fiyatları oldukça artı Yeni kitap alabilmeniz için veya okuduğunuz kitapları başkaları tarafından okunması için ikinci el kitapları satabilirsiniz. Bazı kitapçılar kitap değişim kampanyası düzenlenmektedir. Aldığınız kitabı okuyup geri getirebilirsiniz.

Kıyafetler

Çılgın bir alışveriş hastasıysanız veya kullanmadığınız çok kıyafetiniz var ise çeşitli uygulamalar sayesinde ikinci el kıyafetlerinizi, etiketleri çıkmayan kıyafetlerinizi hatta eski dantellerinizi bile satabilirsiniz.

Ev Eşyaları

Evde olan bardak, tabak, perde, halı, nevresim takımı çeşit çeşit eşyaları satabilirsiniz bu sayede fazla olan bütün eşyalardan kurtulabilir yenileri için para biriktirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Mobilya

Ev mobilyası şu devirde en çok değerlenen eşyalardan biridir. Mobilya fiyatları artarken aynı zamanda ikinci el eşya fiyatları da yüksektir. Mobilyalarınızı değiştireceğiniz zaman eski eşyalarınızı satabilirsiniz. Çöpe atmak ya da evde boş yere yer kaplaması yerine nakit ihtiyaca dönüştürebilirsiniz.

Çocuk Eşyaları ve Oyuncakları

Çocuklar çok hızlı büyürler bundan dolayı oynamaktan sıkıldıkları oyuncakları, üzerine olmayan kıyafetleri satabilirsiniz. Hem ihtiyacı olan insanlar yararlanırken hem de siz nakit kazanabilirsiniz. Anne bebek ürünleri, çocuk gelişim kitapları gibi bir sürü eşyaları satabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Ürünleri

Ev dekorasyon ürünleri ortalama üç yılda bir modası değişmektedir. Bu sene moda olan bir ürün birkaç sene sonra modası geçmektedir. Yeni trend olacak ürünler ise yavaş yavaş piyasada yer almaktadır. Herkesin istediği en son moda ürünleri satarak yerine yeni trend olacak ev dekorasyon ürünlerini alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: